Načítám...
Odsávání plynů, Filtrace prachu
  Zpět na úvod
2117.jpg

Firma SOMAX PLUS spol. s r.o. patří mezi tradiční a osvědčené dodavatele v oblasti realizací olejových hospodářství.

Odsávání výfukových a svařovacích plynů
potřebují všechny firmy, kde dochází k hromadění plynů vzniklých při zapnutých motorech motorových vozidel, strojů a při svařování v garážích, servisech opravárenských dílnách, výrobních prostorách, atd. Nabízená technologie  musí odpovídat provozním, bezpečnostním, hygienickým a ekonomickým potřebám provozovatele. Naše nabídka technologie a příslušenství pro odsávání výfukových a svařovacích plynů je rozsáhlá a lze tu najít řešení pro každou situaci.

Firma SOMAX PLUS spol. s r.o. nabízí širokou nabídku veškerého technologického zařízení pro odsávání výfukových plynů od firem NEDERMAN a FILCAR.

Nabízené služby:

Návrhy řešení vyplývající z provozních podmínek zákazníka, nejnovější technologie a v souladu s platnými hygienickými normami.

 • Technologické projekty vč. podkladů pro stavební řízení.
 • Zajištění profinancování projektu.
 • Vlastní montáž, zprovoznění a zaškolení obsluhy.
 • Záruční i pozáruční servis a pravidelné servisní prohlídky.

Garantujeme funkčnost nejen dodaného zařízení, ale zároveň i dlouhou životnost a bezpečnost celého navrženého technologického celku dle provozních podmínek, požadavků zákazníků a platných norem. O kvalitě realizovaných zakázek a služeb svědčí vysoký počet spokojených zákazníků.

Naše společnost SOMAX TECH spolupracuje a zastupuje na našem trhu firmu FILCAR a výrobce filtrů firmu CORAL světové lídry v otázce vzduchotechniky v průmyslových provozech s více než 50 lety zkušeností v oblasti odsávání a filtrace nejrůznějších látek znečišťujících vzduch. Poskytujeme nejširší nabídku na trhu pro řešení odsávání a filtrace:

 • prachu a jemných částic
 • svařovacích dýmů
 • výfukových zplodin
 • výparů
 • plynů a zápachů
 • výbušných látek
 • olejové mlhy

Obraťte se na nás. Naši vyškolení zaměstnanci Vám rádi pomohou s výběrem optimálního řešení olejového hospodářství ve Vaší firmě. Firma SOMAX PLUS má řešení pro každého.

Vlastní popis technologie pro odsávání:

2161.png

Odsávací systémy, ventilátory

Nabízíme různé technologie odsávacích systémů, které se navrhují podle provozních podmínek. Patří mezi ně jednoduché odsávací jednotky, technologie s odsávacími lištami, technologie s odsávacími navíjecími bubny odsávacích hadic, podzemní odsávací technologie, různé typy připojovacích koncovek, odsávací hadice přejezdové nebo pro vysoké teploty, mobilní odsávací jednotky. K zvolené technologii odsávání  plynů se pak navrhuje adekvátní ventilátor.

Elektroinstalace

Pro ventilátory a jiná elektrická zařízení dodáváme i kompletní elektroinstalaci vč. zajištění revize veškerého elektrického zařízení.

2162.png

Potrubní rozvody, filtrační zařízení

Nedílnou součástí systému odsávání plynů je potrubí rozvod od ventilátoru ven z haly. Pro tyto potrubní rozvody se využívá kovové SPIRO potrubí. Potrubní rozvody můžou být doplněny filtračním zařízením, zabraňujícím proniknutí jedovatých plynů a drobných nečistot mimo objekt haly. Chráníme tím životní prostředí.